מאמרים

חופשה משפחתית עם ילדים – איך עושים את זה נכון?

30/10/2023

לשיתוף הכתבה

תכנון חופשה עם ילדים הוא הרפתקה בפני עצמה, כזו שמלאה בהתרגשות וציפייה לצפוי לבוא. עם זאת, מדובר גם באתגר לא פשוט, שבו יש לאזן בין הצרכים והרצונות של כולם, מבוגרים וצעירים כאחד, אתגר שיכול להיות משימה לא פשוטה בכלל, וזה עוד מבלי שהזכרנו את החופשה עצמה. המאמר שלפניכם יעזור לכם לתכנן את החופשה המשפחתית הבאה שלכם עם הילדים, בתוך התייחסות לכל הפרמטרים החשובים שיסייעו לכם בכך. שיתוף הילדים, אריזה יחד, התייחסות לתקציב וגם לרצונות של כולם. קראו, הדפיסו ושמרו לפני שאתם יוצאים לדרך.

 תכנון חופשה – עשו זאת יחד עם הילדים

שיתוף הילדים שלכם בתהליך תכנון החופשה יכול להיות חוויה מרגשת ומלמדת כאחד. תכנון משותף שכזה לא רק מאפשר להם להשתתף בתהליכי קבלת ההחלטות אלא גם מאפשר לכם, כהורים, להתאים את הטיול לתחומי העניין שלהם, מה שיבטיח לכולם חוויה מהסרטים! התחלו בהתייחסות ליעדים, לנקודות העצירה השונות ולפעילויות ולאטרקציות שאפשר לשלב במהלך החופשה, ועודדו אותם להביע את העדפותיהם ורצונותיהם. בהתאם לגילם, ילדים יכולים להיעזר לא מעט באינטרנט, ליצור לוחות חזון או אפילו לעזור בתקציב. גישה שיתופית זו לא רק מטפחת תחושת שייכות אלא גם מלמדת כישורי חיים יקרי ערך, כגון קביעת תקציב וחשיבה ביקורתית. על ידי הפיכת תכנון החופשה לעניין משפחתי שבו כל בני המשפחה משתתפים, תוכלו ליהנות כולכם מחוויה עוצמתית ומיוחדת במינה.

הגדירו לוח זמנים


קביעת לוח זמנים לחופשה המשפחתית שלכם היא מרכיב מכריע בתכנון טיול מוצלח. התחלו בתכנון מסלול כללי מאוד הכולל תאריכי נסיעה, מקומות לינה ורשימת פעילויות או אטרקציות שאתם רוצים לשלב בחופשה. נחלים בשומרון למשל יכולים להיות אחת האפשרויות, אם מדובר בחופשה בארץ ובאזור הזה. ודאו כי לוח הזמנים מאפשר גמישות מסוימת במקרים בלתי צפויים או בשל הרצון לבצע שינויים באופן ספונטני. זכרו, כאשר מטיילים עם ילדים, חשוב להביא בחשבון את השגרה שלהם, כולל זמני ארוחות ולינה. לוח זמנים זה יעזור לשמור על תחושת נורמליות ולהבטיח שכולם נחים היטב ומלאי אנרגייה לקראת היום החדש.

נוסף לאלה, ערבו את הילדים בתהליך קביעת והגדרת לוח הזמנים הזה. עודדו אותם לבחור פעילויות או טיולים שהם הכי מתלהבים מהם, והיו פתוחים לבצע התאמות בעת הצורך. איזון בין זמן למנוחה לזמן שכולו הרפתקאות הוא הסוד לחופשה נפלאה. ולבסוף, הדפיסו את לוח הזמנים שקבעתם כדי להפוך אותו למוחשי יותר לילדים. זה לא רק יעזור להם להבין את התוכניות אלא גם יאפשר להם לצפות לפעילויות הקרובות. לוח זמנים מתוכנן ומוגדר כהלכה יעזור לכם להפוך את החופשה למאורגנת היטב ומבלי שתפספסו דבר.

משפחה בים

חופשה לפי תקציב


גם אם זה מרגיש ככה לפעמים, לצאת לחופשה בלי לקרוע את הכיס היא לא משימה בלתי אפשרית, אבל היא כן מצריכה התייחסות לפרמטרים שונים, כמו מזון, לינה ואטרקציות. תכנון חופשה משפחתית לפי תקציב יעזור לכם ליהנות מזמן איכות משותף מבלי להוציא יותר מדי כסף. התחלו בהגדרת תקציב ריאלי, תוך התחשבות בהוצאות כמו תחבורה, לינה, אוכל ופעילויות. בחנו יעדים שמתיישרים עם ההגבלות הכספיות שלכם ובדקו אפשרויות המציעות תמורה טובה לכסף.

היבט מרכזי חשוב נוסף בהגדרת תקציב לחופשה משפחתית הוא החיפוש אחר אפשרויות שיכולות להוזיל את העלות הכוללת. שקלו להזמין מראש אטרקציות כדי לנצל את ההנחות, ולבדוק מבצעים על מקומות לינה, לרבות על בתי מלון שמתאימים למשפחות עם ילדים. היו פתוחים לאפשרות של גמישות בנוגע לתאריכי הנסיעה שלכם כדי להימנע מעונות שיא שבהן המחירים נוטים לעלות והביקוש הוא רב יותר. נוסף לכך, נסו לבדוק היכן אפשר לאכול בזול או שקלו אפשרות להכין את האוכל בכוחות עצמכם. בכל הקשור לפעילויות ולאטרקציות שונות, חפשו כאלו שהן חינמיות או בעלות נמוכה יחסית, כמו פארקים, מוזיאונים ואירועי תרבות. שיתוף הילדים שלכם בתהליך התכנון והגדרת ציפיות ברורות בנוגע להוצאות יעזור לכם להישאר במסגרת התקציב וללא הוצאות בלתי מתוכננות.

ארזו יחד


בין אם אתם מחפשים צימר בשומרון או אולי מלון במרכז, יש לתת דגש גם בעניין האריזה. אריזה לחופשה משפחתית יכולה להיות פעילות משותפת ומהנה המערבת את כל בני המשפחה. התחלו בהכנת רשימה המרכזת את הדברים החיוניים שיש לארוז לחופשה, כמו ביגוד, כלי רחצה למיניהם וכל פריט אחר שייתכן ויהיה נדרש לפעילויות שבחרתם. לאחר מכן, הקצו לכל אחד מבני המשפחה, בהתאם לגילו כמובן, אחריות על סוג אחד של פריטים, וגם האיסוף והריכוז שלהם בתיק או במזוודה.

שיתוף הילדים בתהליך האריזה הוא הזדמנות חשובה בשבילם ללמוד על ארגון ואחריות. עודדו אותם לבחור את הבגדים האהובים עליהם, ותנו להם לבחור כמה צעצועים או פריטים מהבית שיעסיקו אותם במהלך הנסיעה. כשאתם אורזים יחד כמשפחה, אתם לא רק מבטיחים שלכל אחד יהיה את מה שהוא צריך אלא גם מונעים את הבלאגן של הרגע האחרון ואת האפשרות לשכוח חפצים מאחור. אריזה משותפת כזו מעודדת תחושה של אחריות משותפת, עבודת צוות וציפייה להרפתקה הקרובה.

שמרו על רוגע ותיהנו אחד מהשני


"שמרו על רוגע ותיהנו אחד מהשני" צריך להיות המוטו המנחה אתכם בחופשה, בדיוק כמו המוטו של אזורי תיירות שונים בארץ, בהם תיירות ביהודה ושומרון. בעוד תכנון קפדני הוא קריטי לטובת העניין, גמישות, נינוחות ורוגע חשובים לא פחות. ראו בגמישות או ביכולת לבצע שינויים בתוכניות כהזדמנויות להרפתקאות משפחתיות מהנות. זכרו שהמטרה הסופית של הטיול היא לבלות זמן איכות ביחד, ליצור זיכרונות משותפים ולחזק את הקשרים המשפחתיים.

השאירו מקום לספונטניות ולפסק זמן, המאפשרים רגעים של רוגע וחיבור. בחרו לשלב פעילויות שכולם יכולים ליהנות מהן והקפידו לאזן בין תחומי עניין אישיים לחוויות משותפות. עודדו תקשורת פתוחה והקשבה פעילה בין בני המשפחה, תוך הקפדה על שמיעת הקול של כולם. גם ברגעי משבר או רגעים מאתגרים יותר, שמרו על חשיבה חיובית והשתדלו להפגין את יכולת ההסתגלות שלכם. אמצו את היופי של הבלתי צפוי, ומצאו שמחה ברגעים הפשוטים.

חופשה משפחתית מושלמת – זה אפשרי


חופשה משפחתית מושלמת היא לא בהכרח חופשה נטולת פגמים, אלא חופשה שמלאה ברגעים משותפים נפלאים וקשרים חזקים. חופשה משפחתית מושלמת לא חייבת לכלול מלונות פאר יוקרתיים. גם צימרים ביהודה ושומרון או מקומות לינה באזורים פחות מרכזיים, יכולים לעשות את כל ההבדל. זהו מסע שבו צחוק, חקירה אישית או קבוצתית ובעיקר חיבור אמיתי קודמים על פני מסלולים מתוכננים בקפידה או יעדים יוצאי דופן. החופשה המשפחתית המושלמת עוסקת במציאת היופי שבפשטות וזמן איכות משותף שאין שני לו.

לסיכום

אז, נכון. עם כל הרצון הטוב והאהבה הגדולה, חופשה משפחתית עם הילדים יכולה להיות חוויה מאתגרת ולא פשוטה. עם זאת, אם מגיעים עם כוונות טובות ואנרגיות מתאימות ובעיקר אם מערבים את הילדים בתכנון החופשה עצמה, אפשר ליהנות מכמה ימים (או יותר) ביחד וליצור זיכרונות משותפים שילוו את כולם למשך תקופה ארוכה.

 

חופשה משפחתית עם ילדים – איך עושים את זה נכון?

30/10/2023

לשיתוף הכתבה

חוות דעת

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

עסקים

לכל הבונים בשומרון- אדריכלים, מהנדסים, קבלנים. פלוטים וצילומים של תוכניות בנייה, גרמושקה, תוכניות עבודה ומפות.
קרני שומרון

קופונים

צימר

דרך האשל – אירוח ירוק מול הגלעד. צימר אדמה שנבנה בידיים אוהבות ברוח הטבע מול נוף קסום ושלווה אינסופית.
רותם

קופונים

עיצוב פנים

עיצוב פנים מנקודת מבט אחרת. מומחית להשבחת נכסים. עובדת עם כל מרחב וכל תקציב- לא לעשירים בלבד!
עלי

קופונים

הרצאה מרתקת

אפרים מנשרי, מחברי הנהגת נוער גוש קטיף, מספר את סיפורו המרתק של גוש קטיף מנקודת מבטו של נוער הנאבק על ציונות וכבודה של ארץ ישראל.
שומריה

קופונים

פיתוח תמונות ומתנות בעיצוב אישי • בכל גודל הדפסות על קאפה, קנבס, עץ, מגנטים, ספלים, מחזיקי מפתחות, חולצות, פאזלים ועוד!
עלי

קופונים

חוויה רוחנית מוסיקלית

חוויה עשירה של פנימיות ושירה, מזון לנשמה. סדנאות ומפגשים אישיים. בואי לשמוע את הניגון המיוחד רק לך, תני מקום לגעגוע שבך…
מודיעין עילית

קופונים

לכל העסקים

קופונים

10% הנחה

על כל התפריט!

גריל החווה

פירות קפואים במחירים מטורפים

ברכת האדמה
אש קודש

למזמינים הרצאה – 10% הנחה על רכישת ספרים

בדיקה ממוחשבת בחינם

במכון האורתופדי

רן אורתופדיה
מדרסים בהתאמה אישית
שער בנימין

הנחה נוספת! על אימון אישי של שעה וחצי (!) באלון מורה

עדיאל שרעבי
אימון אישי יהודי
אלון מורה | אלעד

25% הנחה

סגולה לפרי בטן

דודאי בנך
מתנה לחיים

3 ק"ג תמר מגהול ב-₪58

ברכת האדמה
אש קודש

10% הנחה

על אירוע בספטמבר - נובמבר

אליסף רייכמן
אורגניסט, זמר ו-DJ

קנו שעון אחד וקבלו אותו פעמיים

טל דיגיטל בע"מ
קרני שומרון

שיחת אימון ללא התחייבות וללא עלות!

עדיאל שרעבי
אימון אישי יהודי
אלון מורה | אלעד

500 ש"ח הנחה!

בהזמנת אירוע

הפקה ברינה
כל סוגי האירועים
עלי

מאמרים

יצאנו למרכז הקניות ״לב עלי״ בישוב עלי בבנימין, לראות איך נראה עולם האופנה של נשות יהודה ושומרון.
חן לילינטל
דוגמאות מעולם הזוגיות והפוריות
ריבה פרידמן
מצבים של חולשה ותשישות כרונית הפכו בשנים האחרונות נפוצים. הרפואה הסינית מטפלת גם בתסמינים הנפשיים וגם בתסמינים הפיזיים. לא תמצאו עוד שיטת טיפול שמצליחה לעשות זאת תוך השגת תוצאות מהירות ושימוש בטכניקות טיפול טבעיות בלבד.
ארלה בר דוד
כאשר הסמארטפון הופיע, אכן היו חוקרים שניבאו שהשעמום יחלוף מהעולם, כי באמצעותו אתה יכול למצוא לעצמך משהו להתחבר אליו כמעט בכל מצב ובכל מקום. מדי פעם אני שומע מישהו שאומר שכל מה שאתה צריך בחיים זה מסך, מטען, ורשת ווי-פיי.
מירב מישלוב
לפעמים אנחנו נכנסים לדיאטה שלנו באופן שרק מזמין את הדיאטה הבאה
מירב מישלוב
לא חובה בחנוכה (ובכל חג ואירוע מיוחד) לוותר על אכילה בריאה. אפשר להנות משני העולמות – גם לאכול את מאכלי החג וגם לאכול בריא. לא מאמינים? נסו ותווכחו (מתכון מצורף)
רשת "על המשקל"
מחקרים מראים כי אדם ממוצע סוחב משהו כמו 6 ק"ג של פסולת שדבוקה לרירית המעי הגס שלו, שגם אכילה בריאה לא תמיד תצליח לנקות.
נעה מיכאלי
חרמות מבית ומחוץ לא רק שלא ישברו אותנו, אלא רק יחזקו אותנו! דפי כתום בסרטון הסברה בינלאומי על המענה ההולם לרוצים לכלותינו.
מערכת דפי כתום
טיפול בשיטת מוח אחד- שחרור מטראומות, התמכרויות ומצבים תקועים בחיים
ריבה פרידמן
האופה הקטנה אופה לנו עוגת שמרים מיוחדת לחג, ומשתפת אותנו בשלבי ההתפתחות של העסק שלה.איך התחילה כשכנה שמחלקת עוגות לחברות, והיום בעלת קייטרינג ומסעדת ״רוזליה״ ברמה קולינרית גבוהה ביותר! ועוד לא כתבנו מילה על המטבח שנשרף כליל באמצע הדרך… סיפור מעורר השראה. וטעים!
חנה עגיב – האופה הקטנה ובעלת המסעדה ’רוזליה’
כלי שיווקי חובה לכל עסק ב-2022
יהודה מילוסלבסקי
copuns

חופשה משפחתית עם ילדים – איך עושים את זה נכון?

חופשה משפחתית עם ילדים – איך עושים את זה נכון?

תוקף:
עד גמר המלאי

יש להציג את הקופון לבית העסק

ברוך הבא

יצירת קשר עם דפי כתום

נשמח לשמוע מכם!
אתם מוזמנים להשאיר לנו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

נשמח לשמוע מכם!
אתם מוזמנים
להשאיר לנו הודעה
ונחזור אליכם בהקדם

כבשה יושבת

058-400-5801    |    [email protected]

058-400-5801    |    [email protected]    |

בחירת מסלול עסק

שימו את העסק שלכם על מפת ההתישבות.
אל תישארו מעבר לקו הירוק!

כבשה יושבת

מה טובו אוהליך

חינם!
לכל החיים
הכי נמכר!
רקע תחתון לדגלון

קראוון

₪149
+ מע״מ
בחודש

ישוב קבע

₪349
+ מע״מ
בחודש

וילת פאר

₪849
+ מע״מ
בחודש

הוספת עסק |

מסלול קראוון

אתם מוזמנים להשאיר לנו את הפרטים שלכם
וניצור אתכם קשר בהקדם

כבשה יושבת

הוספת עסק |

מסלול קבע

אתם מוזמנים להשאיר לנו את הפרטים שלכם
וניצור אתכם קשר בהקדם

כבשה יושבת

הוספת עסק |

מסלול וילה

אתם מוזמנים להשאיר לנו את הפרטים שלכם
וניצור אתכם קשר בהקדם

כבשה יושבת

נשלח!

בחירת לוח פירסום

כבשה יושבת

פרסום מודעות חינם
מה שעליך לעשות זה לבחור קטגוריה: נדל"ן, דרושים, רכב ,יד שנייה
להגיש את הטופס המבוקש, ולחייך
אנחנו נדאג לך

פרסום מודעות חינם מה שעליך לעשות זה לבחור קטגוריה: נדל"ן, דרושים, רכב,יד שנייה. להגיש את הטופס המבוקש, ולחייך!
אנחנו נדאג לך