קונווקטור חשמלי – מה חשוב לדעת לגבי מערכת חימום מסוג קוונקטור

קונווקטור או רדיאטור, מה מומלץ?

קונווקטור חשמלי ורדיאטור הם שני אמצעי חימום המאפשרים חורף חמים ובריא, כאשר ההתלבטות הגורפת היא – מהי מערכת החימום המומלצת? האם קונווקטור או רדיאטור?

רדיאטור, הוא גוף חימום בטיחותי הפועל על בסיס חימום שמנים, ומאפשר שימוש בטוח בחדרי ילדים, חום נעים ומווסת, פיזור אחיד של החום בחלל החדר, ופרצי אוויר חם ללא תופעת לוואי של יובש מציק. אך יחד עם זאת, הרדיאטור, קשה לניוד, לוקח לו זמן (י)קר מידי כדי לחמם את אוויר החדר ולהעלות את הטמפרטורה, וכן, הוא מועד לקלקול במהירות יחסית, כאשר פתחי האוויר שלו נסתמים מנוזלים מצטברים.

קונווקטור, הוא מפזר חום חשמלי ומשודרג, אשר עובד בחיבור עם נקודת חשמל, ומתאפשר לניידות ואחסנה בכל מקום רלוונטי, הקונווקטור ניתן לוויסות על ידי מתג, המאפשר שליטה ישירה בטמפרטורת ועוצמת החום הרצוי, וכן מצויד בתרמוסטט המונע חימום יתר של החדר ומהווה צד בטיחותי חיובי.

הקונווקטור מבצע פיזור אחיד ונעים, בצורה מהירה המאפשרת חימום מידי במצבי קור, עם התאמה מובנת גם לחימום חללים גדולים, אך ללא התאמה לחללים בעלי תקרות גבוהות.

אורך החיים של קונווקטור חשמלי ארוך מאורך חיי רדיאטור, ועל כן תמורתו למחיר משתלמת יותר - ביחס לאורך פעילותו, בגלל אופן פעילותו המסתמך על חשמל, הרי שחסימת פתחי האוורור היא פחותה יותר, ומאופיינת במיעוט תקלות הדורשות תיקון יקר או רכישה חדשה.

 

קונווקטור חשמלי – מערכת חימום במחיר נגיש?


כאשר ניגשים לקניית מערכת חימום, הרי שאחד השיקולים המשמעותיים, הוא עלות מערכת החימום ומשך קיומה ביחס למחיר ששולם עליה.

קונווקטור מאפשר להנות משני העולמות, של חיסכון במחיר מחד, וחימום נעים, רחב ומווסת מאידך. כיוון שהעלות הראשונית שלו היא אינה גבוהה, וביחס למחיר אותו משלמים התמורה היא גבוהה, בן מבחינת יכולות החימום, הן מבחינת היקף והתאמה לחללים גדולים, והן מבחינת אורך חיי המכשיר שמחזיק לאורך זמן ומועט בתקלות.

טווח המחירים של קונווקטור, נע באזור מאות השקלים, בשונה ממערכות חימום אחרות שמחירן יכול לטפס לאלפי שקלים ולעלות תחזוקה גבוהה. ועל כן, קונווקטור מהווה מערכת חימום מומלצת, לכל מי שרוצה לחמם את ביתו בצורה נעימה ונוחה ובמקביל לחסוך בעלויות.

נקודה נוספת הראויה לציון, היא כי לא רק המחיר של הקונווקטור נגיש, אלא גם הוא בעצמו. ניתן להעבירו בקלות מחדר לחדר, ולהפעילו בכל נקודת חשמל מזדמנת, כאשר מבנהו המיוחד אשר לעיתים כולל גלגלים בתחתיתו הופך את הניוד בחדרי הבית לקל, נגיש ופשוט.


ומה עם צריכת החשמל של הקונווקטור?

גופי חימום מתופעלים במשך שעות רבות ביממה, במיוחד כאשר החורף קר ובבית יש ילדים, ולכן, שיקול משמעותי נוסף – הוא: מהי עלות צריכת החשמל של מערכת החימום?

עלות הצריכה של קונווקטור חשמלי הינה אידיאלית למדי, ומבין העלויות הנמוכות לשימוש וצריכה בגופי החימום השונים, כאשר במקביל, ניתן לשלוט לחלוטין בצריכת החשמל על ידי שינוי וויסות הטמפרטורה במתג השליטה, ובכך למנוע בזבוז אנרגיה חשמלית בתפעול מוגבר שאינו נצרך.

על ידי תנאים חיצוניים, ניתן לגרום לקונווקטור לצריכת חשמל פחותה: חלונות סגורים, ודלתות אטומות, מונעים את בריחת האוויר החם ומאפשרים הנמכת טמפרטורה וחיסכון בחשמל. מיקום הקונווקטור הרחק ממקורות קירור כמו מקרר או מקפיא, מאפשר גם הוא הגברה של אפשט החימום, ללא עליית טמפרטורה וצריכה גוברת.

לסיכום: קונווקטור הוא גוף חימום מומלץ ובטיחותי, המאפשר להנות מיתרונות של תצורת חימום מווסתת ואחידה, וניידות אופטימלית, בעלות רכישה נמוכה ועלות צריכה שאינה גבוהה.

x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר