גוש קטיף עבר - הווה - עתיד


השנה: 2003 | התשס״ג

גוש קטיף


אבא ואני ( נער בן 15) נוסעים על כביש מרכזי בגוש קטיף ועוברים פיגוע בו מחבל מתאבד זורק רימון ואחר כך מפעיל מטען צד 9 קילו על הרכב בו נסענו. מעצמת ההדף הרכב המשיך מעט והושבת.

אני מחליט לקפוץ מהרכב הנוסע כדי להמלט מפיצוץ נוסף עלינו.

הרכב ממשיך 50 מטר ונעצר.


מביט לאחור אלכסונית מעבר לכביש כמה עשרות מטרים רואה את המחבל המנוול רץ לכיווני עם רצח בעיניים בידו כלי נשק כשהוא מנופח בתיק וחגורת נפץ.


אני מתחיל לרוץ עוקף את הרכב בו נמצא אבי המנסה להניע לשווא את הרכב חוזר אליו רואה את המחבל מצמצם פערים נותנים ידיים רצים ואז.. לאבא נתפס הגב.. והמחבל מתקרב.. נכנס לרכב לוודא הריגה/ לכודים ואנו מודים על כך שאחי שהיה מתוכנן לבוא עימנו החליט לא לבוא. שאם היה בא היה נלכד בדלת האחורית התקולה. אנו מרוויחים כמה מטרים נוספים אני מתחיל למלמל ״ שיר למעלות אשא עיניי אל ההרים״... אבא ואני רצים והמחבל לפתע נעצר מסתובב וחוזר לאחור ומחליט לפוצץ את עצמו על רכב שעצר מאחור לתת לנו עזרה. הרכב הזה מתקרב לעברנו מעוך ללא תאורה ואנו לא יודעים מה הולך להיות שמא אלו מחבלים הדולקים אחרינו.. מתקרב מתקרב ומגיע ליישוב אליו אנו מצפים רוצים ורצים להגיע..


לפתע פיצוץ נוסף נשמע- מחבל מספר 2 יוצא לרכב 3 באירוע בו היו עוד 2 אנשים ומתפוצץ עליו. אחרי מספר דקות של ריצה בקור אנו מגיעים סוף סוף לגני טל שם פוגשים את כוחות הביטחון.

מלבד צפצופים באזניים ופציעות גב קלות מרסיסים, לא היו נפגעים.

2 המחבלים-הרוגים.


קצין המשטרה שהיה במקום מגיע ואומר לנו:״ יש לכם נס גדול,באותן דקות היה פיגוע קשה באותה מתכונת על אוטובוס בעמנואל שנגמר לצערינו עם הרוגים ופצועים״.


----


הסיפור הינו חלק משגרת חייהם של תושבי גוש קטיף בתקופה המוזכרת בהרצאה מרתקת בת שעה וחצי ומלווה בכ-500 שקופיות המתארת ממקור ראשון את סיפורו של גוש קטיף וחיים רווים באידיאלים ואתגרים, מהקמתו ועד לפינויו ברצף אירועים כרונולוגי.


המרצה: אפרים מנשרי, יליד ומגורש גוש קטיף תושב נווה דקלים ומי שהיה אז נער פעיל במאבק בתכנית ההתנתקות.


להזמנת ההרצאה המלאה כנסו: https://dkatom.co.il/business/2879

x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר