מגירת הסודות שלי


לאחר כ40 שנה, החליטה יפה טנא, עו"ס ומטפלת בפסיכודרמה במקצועה, לחשוף את סודה. הסוד שליווה אותה כל כך הרבה שנים. הסוד שניתב את חייה. הסוד שבו נלחמה על מנת ליצור לעצמה חיים נורמטיביים, זוגיות, משפחה, ילדים אהובים, מקצוע. התקדמות מקצועית.. אבל משהו שם תמיד היה חסר. משהו שם הרגיש תמיד סוג של מלחמה. הצורך להסתיר כבש כל חלקה טובה. הבושה והאשמה מילאו כל פינה בנפשה ובגופה. אבל היתה לה ועדיין יש לה, (והיא זו שהביאה אותה עד הלום) אהבה ענקית לחיים שעזרה לה להחליט שלא עוד.
ושם נוצרה ההצגה "מגירת הסודות שלי"

תסתכלו מסביב ותראו. אחת מתוך כל 5 נשים נפגעה מינית. לגבי גברים המספרים מעט שונים ובכל זאת.... ולא, בשעה שנפגעו, לא כולם הבינו שזה זה. ולא כולם הבינו שמשהו לא בסדר. ויותר מזה, גם אם הם הבינו, הם לא חשבו שמותר להם לדבר על זה. וגם אם הם חשבו שמותר להם לדבר על זה, לא תמיד היה להם למי לספר, וגם אם היה להם למי, הם לא היו בטוחים שהוא או היא יבינו אותם. וידע איך להגיב בצורה שלא תפגע בהם.. עדיף לשתוק כבר אמרנו?

אז זהו, שההרצגה שלי נוצרה בדיוק בשלב שבו הבנתי שאני לא מוכנה להמשיך לשתוק. ואני מקוה שעוד כמה אנשים ונשים שיראו את ההצגה, יחליטו להפסיק לשתוק. להפסיק להתבייש בזה. להפסיק לתת לזה לנהל את חייהם. יבינו בלב עמוק עמוק שהם לא אשמים בזה שהם לא רוצים לשאת על עצמם את התרמיל הכבד הזה. בטח לא לבד. שאין סיבה בעולם שהעוול הגדול שנעשה להם, יהיה חבוי בתוכם וישרוף ויכאיב מבפנים או יגרום לך להילחם בו לבד.

ההרצגה מגירת הסודות שלי הינה הצגת יחיד שנולדה לאחר שנים של עיבוד וחיבור למקום הכואב והפגוע ויצאה לעולם מתוך מקום של עוצמה פנימית וחוזק. זוהי הרצגה שמביאה את סיפורי האישי אודות 3 הפגיעות אותן חוויתי כילדה וכנערה מתבגרת. זוהי הרצגה שמעלה חוויות אישיות שהינן דומות מאד לחוויות שנשים או גברים שנפגעו חוו.

ההרצגה החלה כמלל שכתבתי כסיפור אישי. ואז הגיע החלום, להעלות אותו כהצגה ולהביא לעולם מסר של: "אל תישארו עם הסודות שלכם לבד. תנו להם קול. תשמיעו אותם. תקשיבו להם".
זוהי הצגה שבוימה על ידי אורית סיסו,שהיא בימאית מוכשרת במינה, עימה עבדתי במשך מספר חודשים. המעבר מטקסט כתוב להצגה, היה מעבר לא קל. זה היה כמו לחוות את הכל מחדש. כולל הכאב, הבושה, האשמה, הבלבול. קל זה לא היה. ממש לא. אבל מרגע שההצגה התהוותה, ופורסמה, הסוד יצא. ואז,יחד עם הפרסום הגיעו תגובות מדהימות של "איזה אמיצה את" ו"כל הכבוד" אך בעיקר בעיקר היה מרגש לענות לטלפונים של אנשים ונשים שראו את הטריילר ומצאו סוף סוף אוזן קשבת לסוד שלהם. לכאב, היו טלפונים ששיתפו בהתלבטויות כלפי "מה ילד שנפגע צריך ממני?" היו כאלה שסיפרו בלחש, שמעולם לא סיפרו אף לבן זוגן, שניפגעו בילדותן, מחשש שלא יבין.. והיו עוד..

לאחר ההצגה אני מקיימת שיחה בה אני נותנת חומרים מקצועיים אודות פגיעה מינית והשפעותיה, ובעיקר מאפשרת לקהל לדבר על מה שחווה תוך כדי ההצגה, המחשבות, הפחדים והתחושות.
מאמינה שלכל אחד מאיתנו ישנו סוד כמוס שמכביד על חייו. בואו לקבל כח ולהתחבר לחיים שבתוככם.
ההרצגה מיועדת לאנשי מקצוע, צוותים שעובדים עם בני נוער או ילדים, לאנשים ונשים, ובני נוער מגיל 16 ומעלה. 
-----


ההצגה תתקיים:
ב'החממה' שער בנימין
ביום שני - 04.03.2019

20:00 התכנסות וקפה | 20:30 תחילת המופע

לפרטים נוספים לחצו כאן >>

x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר