בסיס הריפוי ממחלות - חלק ב


במאמר הקודם חידדנו את הרעיון שחשיבה על בריאות מחזקת את אנרגיית החיים המרפאה שה' נתן לנו. לעומתה, חשיבה והתמקדות בחולי מחלישה את האור שבתוכנו ומדכאת את אנרגיית הריפוי. האם אלו אמירות בעלמא או כפי שלעיתים מתבטאים בהקשרים אלו "זה פסיכולוגי" או שמא יש להן גם ביסוס בתהליכים שונים שקורים בגוף.
ובכן, מסתבר שהגישה של האדם לבריאותו ומצבו הנפשי, שמח או עצוב, משפיעים על תהליכי הריפוי של מחלות וחלילה הפוך. ככלל, אפשר לציין שחיינו מיטלטלים בין שני מצבים: מצב שגרה, שבו הכל בסדר ורגוע, ובו אדם שמח ומאושר, והכל טוב לו. ולעומת זאת, מצב בו האדם נמצא בסכנה. במצב זה אדם צריך להילחם או לברוח. אדם במצב זה נמצא בלחץ, בכעס או בחרדה. הוא יכול אף להיות בדיכאון. לעיתים הוא מרגיש שהוא מתהלך בחשכה, ואינו רואה את האור בקצה המנהרה.
בגופנו יש מערכת שהמטרה שלה היא לסייע לנו להתמודד עם מצבי סכנה אלו. ואולם, מערכת זו ערוכה לסיוע במצבים נקודתיים, כשלאחריהם חוזרים לשגרה. מערכת זו מפרישה חומרים שונים כדי להמריץ את יכולת ההתמודדות עם הסכנה, אך גם לעכב פעילויות שונות שאינן נחוצות בשעה זו, כדי שתהיה התמקדות מוחלטת בהתמודדות עם הסכנה. כך לדוגמא האדרנלין: הוא גורם לעליה של הדופק ולחץ הדם, הרחבת אישונים ועוד. במקביל הוא מעכב את פעילות מערכת העיכול עד כדי כך שתופיע ירידה בתיאבון. חומר דומה הוא הקורטיזול. הקורטיזול מעלה את רמת הסוכר, בדם כדי לספק אנרגיה לפעילות המוגברת. יחד עם זאת, הקורטיזול מדכא את המערכת החיסונית, כי היא לא הדבר החשוב ביותר בשעת סכנה ועל כן כדי להתמודד עם הסכנה בלא הפרעה המערכת החיסונית מדוכאת על ידי הקורטיזול.
כאמור, תפקידה של מערכת זו הוא לסייע לנו במצבי סכנה נקודתיים, שאמורים להיות מוגבלים בזמן, ולאחריהן הגוף חוזר לתפקוד רגיל. ואולם, אם הסכנה והלחץ מתמידים לאורך זמן רב, מערכת זאת עלולה להיות בסיס למחלות, משום שמערכת העיכול תמשיך להיות מדוכאת לאורך זמן, דבר שיביא לכך שהאדם ימעט באכילה, והגוף יהיה במעין רעב. גם המערכת החיסונית תתפקד ברמה מוחלשת, מה שעלול לחשוף את הגוף להתפתחות של מחלות שונות. הסוכר בדם יהיה גבוה במשך זמן רב, מה שעלול להביא להתפתחות של סוכרת וכדומה. לאור הדברים, ברור שככל שאדם יסגל לעצמו אורח חיים שבו השמחה והאופטימיות נוכחים ומהווים את בסיס החיים, כל מערכות הבריאות יתפקדו באופן בריא ואנרגית החיים תבריא ותחזקת את הגוף .

 

 

אהבתם את הכתבה?
הרשמו כאן לקבלת עדכונים וכתבות חדשות

 
x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר