לעצב בלי מעצבת2: 4 טיפים נוספים!סביטקה ריבליס -  עיצוב פנים מנקודת מבט אחרת

קטע מתוך הebook החדש: "לעצב בלי מעצבת: כל הסודות והטיפים. כמעט."
      

בכתבה האחרונה לעצב בלי מעצבת: כל הסודות והטיפים (כמעט) חלקתי איתכם כמה מסודות המקצוע שלי. לאור ההצלחה והביקוש החלטתי לפרגן לכם בכמה טיפים נוספים:

טיפים לשדרוג ועיצוב הבית:


6. מראה מראה שעל הקיר

אני לא אוהבת קירות חשופים, אבל יש אנשים שדווקא מעדיפים לשים מעט קישוטים על הקירות, זה עניין של טעם. אם גם אתם חשים כמוני ואין לכם תמונות או דברי אומנות לתליה, אל דאגה, אתם יכולים ללכת לחנות מסגרות, לבחור מסגרת שאתם אוהבים במיוחד, ולהזמין מראה על פי המידות שאתם רוצים. אפשר מראה גדולה במסגרת מרשימה (או להפך, מסגרת מינימליסטית ודקה) שתתלו מעל הספה או בפינת אוכל. אפשר לקנות כמה מסגרות יפות בשביל מראות ולתלות אותן במקומות שונים בבית. אפשרות אחרת היא לתלות מקבץ של מראות שונות זו מזו, וליצור מעין קולאז' על הקיר שנותן תחושת מרחב וחן. מראות התלויות מול חלונות מגבירות את האור באותו חדר.
 

7. פרופורציה זה לא רק בגוף

את הטיפ הזה קשה יותר ליישם מהטיפים האחרים, כי צריך להרגיל את העין להבנת המרחב. אבל ננסה להסביר את העניין בעזרת דוגמה מגוף האדם. תדמיינו אדם שמן הלובש בגד שקטן עליו בכמה מידות, או תדמיינו אדם רזה הלובש בגד שגדול עליו בכמה מידות. עקרון זה של יחסיות חל גם על כל פריט שאתם מכניסים לבית. 
 

• אם ספה גדולה מידיי ביחס למימדי החדר, אז היא כמו פיל שמשתלט על המרחב ואי אפשר לראות שום דבר מלבדו. 

• כשתולים תמונה על הקיר צריך לשים לב שיש מספיק מקום משני צדדיה, אחרת היא תראה דחוסה וחנוקה. 

• מנורה קטנה הצמודה לתקרה גבוהה בסלון גדול "הולכת לאיבוד" ונראית זולה ומסכנה. 

• שטיח קטן תחת שולחן קפה גדול ייראה כמו סמרטוט, ושולחן קפה קטן ליד ספה גדולה ייראה עלוב. 

פרופורציות – פירושה איזון בין הפריטים למרחב שהם נמצאים בו. קשה ביותר ליישם אבל חשוב ביותר בכל עבודת העיצוב. 

8. שחור לא מקטין, לבן לא מגדיל

לעומת אופנה, בעיצוב פנים המיקום והמינון של הצבע הוא זה שקובע אם המרחב נראה קטן או גדול. קיר אחד צר (למשל מאחורי האסלה) צבוע עד התקרה בגוון כהה מאוד, דווקא ייתן לשאר הקירות מראה דרמטי, ויגדיל את השטח ויזואלית. אם כל הקירות לבנים נוצרת תחושה של ריק ובית חולים. אגלה לכם סוד מקצועי: כדאי לצבוע את התקרה בצבע של הקירות ולא בלבן, כי תחושת מרחב נוצרת על ידי העדר "גבולות" שבמבט העין. כשהעין לא עוצרת בין הקיר לתקרה – אז החדר נראה גדול יותר מאשר כשיש הבדלי צבעים בין הקירות לתקרה, ואפילו אם הם צבועים בכל צבע שבחרתם ולאו דווקא בלבן.


9. אין חדש תחת השמש - בטח לא בשילובי צבעים

לא אני ואף לא מעצב גאון אחר, ימציא עבורכם שילוב חדש. אין זו עבודתו של המעצב, כי האמת היא שכל השילובים כבר נעשו ואין דבר כזה שילוב לא נכון או שילוב לא מתאים. אם הוא נעים לכם אז הוא נכון, כי אתם גרים בבית שלכם ולא האדריכל או המעצב. בתור מעצבת אני לא צריכה לאהוב את השילובים שלכם, אלא, התפקיד שלי הוא למצוא את הפרופורציות ואת המינון הנכון של השילובים הטובים בעיניכם. כלומר, לעזור לכם לבחור בצבע דומיננטי, ובצבעים שימתנו או יעצימו את נוכחותו, ובמילים אחרות, "ירגיעו" או "יקפיצו" אותו. לדוגמה: אף על פי ששילוב של כחול וחום אינו לטעמי, אם לקוח רוצה ארונות מטבח חומים עם שיש כחול, אז אמצא קרמיקות שמתאימות גם לשיש וגם לארונות, ידיות לארונות שיקשרו ביניהם, ופריטים משלימים שישתלבו וידגישו את השילוב הזה. 

אז אם אתם אוהבים שילוב מסוים, לכו על זה ותהינו.


 

אהבתם? רוצים לקרוא עוד?

קבלו טיפים מעולים נוספים!

לחצו כאן והורידו בחינם את הebook החדש:
"
לעצב בלי מעצבת: כל הסודות והטיפים. כמעט."

---

טלפון:  0559779403
אתר: 
 http://www.heder21.com/

 


 

 

סביטקה ריבליס

מעצבת פנים

x עסקים קופונים TV מאמרים שירותים צור קשר